czwartek, 14 lutego 2013

Surreal ingenuity of David LaChapelle

 


Jeżeli  zainteresowała Was wiosenno-letnia bajkowa kampania Diora w stylu Alicji z Krainy Czarów to proponuje przyjrzeć się pracom amerykańskiego artysty Davida LaChapelle.  
 LaChapelle przedstawia cukierkowe prace w wersji dla dorosłych... Czy lubimy to?
<!--more-->
David LaChapelle to amerykański fotograf, producent filmowy, uczeń Andy'ego Warhola, który wyróżnia się niepowtarzalnym stylem czerpanym z pop-artu. Artysta tworzy prace dalece iluzoryczne jednak z uwagi na ich charakter przeznaczone głównie dla odbiorców dorosłych:)
LaChapelle dotyka w swoich pracach tematów tabu tj. religia czy seks.
Perwersja stanowi w jego wykonaniu element każdej pracy.
 Fuzja barw i abstrakcyjne treści portretów ukształtowały unikalny styl LaChapella.
 Bezkompromisowo realizuje swoje wizje, przez co plan fotograficzny przypomina bardziej filmowy. Sam o sobie mówi, że jest bajkopisarzem, dzięki czemu o jego zdjęcia do kampanii reklamowych zabiegają największe domy mody na świecie, producenci telewizyjni.

Przed jego obiektywem stanęły największe i najbardziej kontrowersyjne gwiazdy. 

Uważam, ze prace Davida LaChapella to polaczenie inwencji twórcy i jego znakomitych choć nierzadko kontrowersyjnych pomysłów. Artysta przedstawia postaci w niecodziennych okolicznościach. Udziwniona rzeczywistość tworzy odrealniony świat, w którym ludzie występują w zasadzie jak marionetki. LaChapelle jest artystą współczesnym, którego fotografie charakteryzują się dynamiką i ekspresyjnością.
 
Zapraszam na facebookowy profil, na którym aktualizuje prace DLCh.