czwartek, 28 lutego 2013

Fashion icon: Brigitte Bardot


Brigitte Bardot

Brigitte Bardot to francuska modelka, piosenkarka oraz aktorka urodzona w 1934 roku w Paryżu.
 
 Gwiazda była symbol seksu w latach 50. i 60.
 
Ponadczasowy styl Brigitte Bardot stanowi współcześnie nieocenione źródło inspiracji. Dlaczego słynna Bardotka przeszła do historii? Wystarczy spojrzeć na jej zdjęcia! Trudno stwierdzić czy są to stylizowane sesje edytorialowe czy zdjęcia sprzed kilkudziesięciu lat. Ponadczasowy styl Bridgitte Bardotte jest wciąż chętnie naśladowany, a sama gwiazda była niewątpliwie prekursorką wielu trendów takich jak choćby chusty na głowie, bikini czy końskiego ogona a nawet grubej kreski na powiece.
 
Ta elektryzująca blondynka wyróźniała się charakterystycznym dla siebie i kopiowanym do dziś makijażem. Brigitte Bardot podkreślała najczęściej eyelinerem górną powiekę czarna kreską, a usta zaznaczała subtelnie błyszczykiem. Makijaż choć był wyraźny lecz nie przerysowany i przez to subtelnie poruszał zmysły. Warto wykorzystać triki stosowane przez Bardotkę, bowiem z pozoru niewinny makijaż robi mocne wrażenie, a chyba każdej z nas na tym zależy.
 
Również fryzura aktorki stanowi charakterystyczny dla niej znak rozpoznawczy. Długie, podniesione u nasady blond włosy, najczęściej tapirowała dodatkowo na czubku i nosiła swobodnie opadające bądź spinała w wylansowany przez siebie koński ogon. Kilka kosmyków zawsze jednak opadało w okolicy twarzy dzięki czemu fryzura zyskiwała formę naturalnej i kobiecej.           
 
Styl Bardot można określić jako ultra kobiecy, a jednocześnie zwiewny i lekki.
Początkowo w latach 50. aktorka prezentowała charakterystyczny dla tego okresu styl, w którym dominowały rozkloszowane spódnice, zaznaczona talia, koszule wiązane paskiem w talii, krótkie marynarki, a w makijażu mocno podkreślano oczy czarnymi kreskami.
 
W późniejszym okresie aktorka poddała się urokowi popularnych w stylu lat 60. sukienek w kształcie dzwonka, balerinek, spodni 3/4 czy trenczy. Niemniej jednak nie była to metamorfoza ostateczna bowiem na przełomie 60. i 70. lat eksperymentowała ze stylizacjami, w których pojawiały się podkreślające kobiecość elementy w postaci uwielbianych przez gwiazdę sukienek i spódniczek przed kolano, okazałych kapeluszy, dużych okularów, a nawet wykorzystaniu stylizacji współcześnie określanych w kategoriach glam rocku tj. skórzane elementy, kozaki za kolano, błyszczące dodatki... Na wielkie wyjścia preferowała klasyczną lecz subtelną elegancję. Na co dzień natomiast wygodne zestawienia, w których dominowały t-shirty w zestawieniu ze spodniami bądź spódniczkami i baletkami. Zawsze lubiła podkreślać dekolt i to na jej cześć określono biustonosze bez ramiączek ze specjalnie uformowanymi miseczkami tak, aby maksymalnie odsłonić i wyeksponować górną część biustu, mianem tzw. "bardotki" 
 
Brigitte Bardot to ikona stylu, która z wrodzoną naturalnością wykorzystywała swój seksapil.
Poniżej przedstawiam kilka fantastycznych zdjęć aktorki, które wciąż inspirują.
Na jednym z nich gwiazda pozuje w pięknej parce obszytej futrem, którą osobiście chętnie bym pożyczyła...
 
 
 
  


Saint Lauren? :)