wtorek, 11 grudnia 2012

Świąteczny dress code czyli w co się ubrać w Wigilię??


 <!--more-->
Okres świąt bożego narodzenia to czas spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Spotkania te mają zazwyczaj nieco bardziej uroczysty charakter, dlatego stwarzają wspaniałą okazję do pokazania się każdej z nas w niecodziennej i eleganckiej stylizacji. W ferworze przygotowań absolutnie nie można zapomnieć o sobie i swoim stroju, który powinien zachować okolicznościowy charakter. Moje sugestie co do właściwie dobranego stroju są następujące. 

Przede wszystkim nasz strój powinien być komfortowy, a my musimy się w nim najzwyczajniej w świecie dobrze czuć. Znaczny wpływ na to samopoczucie ma krój ubrania, które nie może ograniczać ruchów właściciela. Dodatkowo warto wybrać ubranie z dobrych gatunkowo tkanin tj. jedwab, kaszmir, wełnę czy modny ostatnio aksamit, które nie mają tendencji do odkształceń, a co za tym idzie znacznie ułatwia zachowanie schludnego wyglądu w trakcie długiego siedzenia przy stole. 

Kolejnym istotnym punktem wartym uwzględnienia jest fakt, iż nasz strój w trakcie rodzinnego spotkania nie może mieć nadmiernie krzykliwego i wyzywającego charakteru. Dotyczy to zarówno głębokości dekoltu, długości spódnicy jak i wprowadzonych do looku kolorów.Uważam także, że umiar w dobieraniu biżuterii sprawdza się lepiej niż obwieszanie się jak choinki. Choinka jest w tym dniu tylko jedna, zielona, obwieszona bombkami i lepiej nie wchodźmy w jej rolę ;) Oczywiście do małej czarnej warto wprowadzić akcent wyróżniający tę stylizację natomiast nie warto niszczyć tego looku niepotrzebnymi plastikowymi błyskotkami. Zasada „mniej znaczy więcej” sprawdzi się tu doskonale.
 
A na koniec moje drogie pamiętajmy, aby nie pozwolić sobie czy swojemu partnerowi (no właśnie! -partner musi pasować do partnerki, więc zadbajmy także i o jego skromną osobę jeśli sam nie ma na to ochoty) na niechlujny strój. Nie ma nic gorszego niż pognieciona koszula czy niedopasowane rozmiarowo ubranie.

Mnie osobiście święta przywodzą na myśl wszystkie odcienie czerwieni (bombki, Mikołaj, czerwony barszcz;)). Trendy pokazują, że warto wprowadzić ten kolor do naszej stylizacji czy to w formie sukienki, spodni czy dodatku np. szpilek, torebki, kokardy we włosach. Czerwień świetnie komponuje się z granatem, bielą, czernią i złotem. 

Znakomite źródło inspiracji stanowi dla mnie w tym roku sesja Anji Rubik dla Apart, o której pisałam w weekend. 


Przesyłam kilka znalezionych w sieci propozycji. 
Zaznaczam, że stylizacje, które wybrałam stanowią bazę, na podstawie której każda z nas za pomocą dobranych drobiazgów może stworzyć oryginalny zestaw.    

 Zara
source: www.zara.com


Massimo Dutti
source: www.massimodutti.comLa Mania
source: www.lamania.eu
Bizuu
source: www.bizuu.pl

Alexander McQueen


ChloeValentinoSimple

Topshop

KILKA DODATKÓW

Christian Louboutin
Prima Moda

 Prima Moda


Mallariano


Michael Kors


Valentino
www.moliera2.com


Miu Miu
perły są ponadczasowe


Na koniec dla tych bardziej odważnych polecam rozważenie wkomponowania w strój damskiej muchy:)

Smoking Dsquared
 

Ponadczasowa Bridget Bardot zachęca z kolei do noszenia kokard :)