czwartek, 6 grudnia 2012

Mikołajkowy gift :) 
 <!--more-->

Przedświąteczna gorączka zakupowa nabiera coraz szybszego tempa. Może to i dobrze, bo dzięki temu powstają takie majstersztyki jak świąteczny spot reklamowy luksusowego domu towarowego Barneys New York.

Współpraca Disney Co. i Barneys New York zaowocowała produkcją oryginalnego animowanego spotu  "Holiday Electric", który jest już wyświetlany na ekranach Barneys przy Madison Avenue w Nowym Yorku. Premiera animacji miała miejsce już 14 listopada, ale z okazji Mikołajek postanowiłam o niej przypomnieć.

Lawirowanie między bajkowym światem postaci Disneya, a pełnym splendoru, perfekcyjnym światem mody pozwoliło osadzić bajkowy charakter disneyowskich produkcji na tle paryskich ulic i luksusowego świata mody, jego rytuałów czy dziwactw... Dyrektor kreatywny Barneys - Dennis Freedman podkreślił bowiem, iż dla niego ważne było, aby treść spotu  była całkowicie autentyczna. Produkcja animacji została przygotowana do perfekcji. Pokazano magiczny świat mody z bliska: paryskie ulice, stylowe wystawy sklepowe, pokazy mody i atmosferę im towarzyszącą tj. stałą obecność fotografów, krytyków, redaktorów naczelnych, modeleh, blogerów... Minnie napotyka osobistości ściśle związane z branżą modową: Carine Roitfeld, Anna dello Russo, Sarrah Jessica Parker, Lady Gaga, Franca Sozzani, Suzy Menkes, Albert Elbaz, Daphne Guiness, modelki Linda Evangelista, Naomi Campbell i wiele innych. Na marginesie tylko wspomnę, że ścieżka muzyczna pobrzmiewającego w tle filmiku utworu została skomponowana przez nagrodzonego Oskarem Michaela Giacchiego.

Wracając jednak do samego spotu, warto zauważyć, że Minnie ulega urokowi Paryża... Na początku obserwuje designerskie kolekcje z drugiego planu, po czym sama wskakuje na wybieg w sukience zaprojektowanej przez Alberta Elbaza dla Lanvin. Towarzyszą jej Mickey w kreacji Nicolasa Ghesquiera dla Balenciagi, Goofie twórcą którego looku jest Olivier Rousteing dla Balmain, Daisy w sukience projektu Dolce&Gabbana, Cruella Demon w stroju Ricka Owensa, Królewna Śnieżka w sukience zaprojektowanej przez Petera Coppinga (Nina Ricci) i księżniczka Tiana w stroju zaprojektowanym przez Proenza Schouler! 

Duże dziewczynki doskonale wiedzą co mają na sobie nasi bohaterowieMinnie oddaj sukienkę! ;)
Swoją drogą urzekł mnie "sposób poruszania się" Minnie po wybiegu... Rewelacja.