niedziela, 9 grudnia 2012

Gucci Premiere by Nicolas Winding Refn


<!--more-->
Uwielbiam spoty filmowe, które poruszają wyobraźnię i zostają w pamięci na dłuższą chwilę...

Reklama zapachu Gucci Premiere opływa w blasku i złocie.
Jest to jednak wizja stylowa i wysmakowana. 
Obraz wytwornego Hollywood. 

Twarzą zapachy Gucci Premiere została Blake Lively. Aktorka występuje w kreacjach z linii włoskiego domu mody Gucci o jednakowej jak perfumy nazwie tj. GUCCI PREMIERE. Projekty Gucci Premiere to pojedyncze egzemplarze stworzone dla indywidualnych klientów. Suknie, które prezentuje Blake Lively są eleganckie i przewrotnie łączą nowoczesny styl z dawnym hollywoodzkim szykiem.

Mnie osobiście zachwyciła złota, mieniąca się suknia o syrenim kroju. Każdy ruch aktorki ożywia tę sukienkę. Kreacja jest zmysłowa albowiem odsłania subtelnie plecy, a jednocześnie podkreśla atuty kobiecej figury.
Reklama została zrealizowana m.in. w luksusowej rezydencji Sheats Goldstein Residence pod Beverly Hills. Imponujące ujęcie, w którym Blake Lively stoi na tle panoramy zostało zrealizowane właśnie w Sheats Goldstein Residence. Na marginesie tylko wspomnę, że rezydencja ta została wykorzystana w wielu amerykańskich produkcjach ze względu na oryginalną architekturę.Spot Gucci powinno się określać mianem filmu. Został on w całości zrealizowany przez profesjonalistów.


Spot filmowy został wyreżyserowany przez duńskiego twórcę Nicolasa Winding’a Refn’a. Znany jest on  z reżyserii dystrybuowanych na naszym rynku kinowym takich filmów jak: „Bronson”, trylogia „Pusher” (prezentowana głównie na przeglądach), „Valhalla: Mroczny wojownik” czy przede wszystkim „Drive” z Ryan’em Goslingiem w roli głównej. Warto wspomnieć, że Refn jest przymierzany do reżyserii filmu „The Equalizer”, którego zdjęcia planowane są na wiosnę 2013 roku, a w rolę główną ma wcielić się sam Denzel Washington.

Film w ciągu 30 sekund, w krótkich dynamicznych ujęciach uruchamia nasze zmysły i siłę zapachu Gucci.  Duży wpływ na to ma muzyka, do której użyto zremiksowanego przez Erica Prydza utworu M83 – Midnight City (Eric Prydz Private Remix).Premiera spotu: lipiec 2012
Film z making off’u reklamówki Gucci: